Чи перспективні “перспективні плани”: як надалі об’єднуватимуться громади?

Саме по цій темі проходила ХІV Всеукраїнська конференція з питань самоорганізації населення. Захід провела ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” 21 червня в Києві. Конференція об’єднала понад 50 стейкхолдерів реформи місцевого самоврядування із 14 регіонів України.

IMG_7333

IMG_7520

Першою темою для обговорення стало формування спроможних об’єднаних громад в Україні: роль держави та перспективних планів. Спікерами для цієї частини заходу стали Яніна Казюк, докторка наук з державного управління, експертка з фінансів; Максим Шилкін, керівник експертної групи адміністративно-територіального устрою Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства; Айдер Сеїтосманов, експерт шведсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні”.

IMG_7405

IMG_7510

IMG_7434

У другій частині конференції експерти Асоціації представили аналітичне дослідження по темі конференції.

IMG_7627

Переглянути презентацію дослідження.

IMG_7645

IMG_7656

Його результати було обговорено з учасниками конференції, спільно напрацьовано висновки та рекомендації. Доопрацьоване дослідження буде представлено згодом.

Наступною була проведена панельна дискусія щодо пошуку критеріїв та шляхів забезпечення спроможності громад. Спікерами для цієї частини заходу стали Анатолій Ткачук, директор з питань науки та розвитку ГО “Інститут громадянського суспільства”; Валентина Романова, головна консультантка відділу регіональної політики Національного інституту стратегічних досліджень.

IMG_7721

IMG_7757

Останню сесією було проведено у форматі “відкритого мікрофону”, де учасники заходу могли прокоментувати питання щодо процесу об’єднання територіальних громад.

Захід проводився в інтерактивному форматі – учасники активно користувались можливістю задавати онлайн-питання кожному спікеру протягом його виступу.

IMG_7392

На згадку про захід, учасники отримали електронну копію скетч-нотатки конференції.

IMG_7618

Захід провела ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” в межах проекту “Перспективні плани: як надалі об’єднуватимуться громади України?”, який реалізується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.