Як експерти сприяють сталому розвитку новостворених об’єднаних територіальних громад

Вже понад два місяці триває робота експертів Асоціації над сприянням сталому розвитку новостворених в 2017 році об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Луганської та Одеської областей.

Станом на сьогодні, вже розроблено методологію дослідження механізмів взаємодії влади і громадськості в об’єднаних територіальних громадах та проведено аналіз успішних практик використання інструментів демократії участі в аналогічних по складу та профілю ОТГ вже 8-ти областей України (Балтська ОТГ Одеської області, Чмирівська ОТГ та Новопсковська ОТГ Луганської області, Білозірській ОТГ Черкаської області, Кочубеївська ОТГ Херсонської області, Устилузькій та Голобській ОТГ Волинської області, Гостомельській ОТГ Київської області, Кіптівській ОТГ Чернігівської області, Старобогородчанській ОТГ Івано-Франківської області).

В рамках проекту, передбачена робота з чотирма пілотними громадами Луганської та Одеської областей, які вже було відібрано. Цими громадами стали:

  • В Одеській області – Шабівська ОТГ, Цебриківська ОТГ;
  • В Луганській області – Ніжньодуванська ОТГ, Привільська ОТГ  – меморандуми про співпрацю з цими громадами було підписано в листопаді.

В Привільській громаді сільська рада вже створила робочу групу з підготовки проекту Статуту територіальної громади. До цієї робочої групи увійшли регіональні експерти проекту.

Нижньодуванська селишна рада 19 січня видала розпорядження щодо створення робочої групи з підготовки проекту Статуту територіальної громади, куди також увійшли експерти проекту.

Проект «Відкрита громада – сильна громада» реалізує Всеукраїнська громадська організація «Асоціація сприяння самоорганізації населення» спільно з Луганською обласною громадською організацією «Громадська ініціатива Луганщини» за підтримки Реанімаціного пакету реформ.