Школа громадської участі в Одеській області

Протягом листопада тренери ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» об’їздили низку регіонів Одеської області з дводенними тренінгами.

Чергові три Школи громадської участі відбулися за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні для громадських активістів та представників міських, сільських та селищних рад.

У тренінгу в Кривому Озері взяли участь представники Савранського, Любашівського, Балтського районів. В заході в Татарбунарах взяли участь представники Татарбунарського та Саратського районів. Школа в Доброславі зібрала учасників з Лиманського, Березівського, Миколаївського районів Одеської області.

Тренінг в Доброславі також відвідав помічник аташе Посольства США в Україні Сергій Решетов.

Тренери Андрій Крупник, Анна Трепалюк допомогли змоделювати проведення громадських слухань, загальних зборів, передвиборчих кампаній в громаді.

Ці та інші експерти Асоціації вже понад 12 років допомагають активним людям успішно втілювати соціальні ініціативи у 18 регіонах України.

Громадські активісти, голови ОСББ, депутати та співробітники місцевих рад та РДА дізналися, як використовувати форми громадської участі, навчилися писати соціальні проекти для вирішення реальних проблем їхніх громад, мобілізувати мешканців на корисні справи та ініціативи.

Як розповіли учасники тренінгів, особливо їх хвилюють проблеми дотримання інтересів периферійних територій в ОТГ, стратегічний та економічний розвиток громад на основі сучасних інновацій та нових можливостей, які надає громадам реформа децентралізації.

Учасники Школи розробили концепції власних майбутніх проектів, при доопрацюванні та реалізації яких вони в подальшому отримають консультаційну методичну допомогу від експертів Асоціації.