Про аналітичну складову роботи Асоціації

В грудні Асоціація сприяння самоорганізації населення розпочала новий трирічний проект, пов’язаний з інституційною підтримкою організації, розвитком аналітичної складової діяльності за підтримки TTDI та посольства Швеції. В Україні проекти розвитку аналітичних центрів координує програма Демократичної практики Міжнародного Фонду «Відродження».

Розпочавши свою діяльність як аналітичний центр ще у 2015 році, Асоціація продовжує покращувати якість своїх матеріалів, підвищувати рівень їх впізнаваності та впливу. Це вже другий проект, що пов’язаний з інституційною підтримкою організації, як аналітичного центру.

Андрій Крупник розробив проект Положення про Одеський комітет реформ, як об’єднання аналітичних громадських організацій одеського регіону і партнер Реанімаційного Пакету Реформ. Це положення у грудні 2017 року будо ухвалено 8 партнерськими організаціями, у тому числі Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація сприяння самоорганізації населення». 5 січня 2018 року відбулось публічне підписання угоди про співпрацю цих організацій і створено Одеський комітет реформ.

Аналітична група Асоціації оперативно підготувала свої зауваження та пропозиції до низки законопроектів з місцевої демократії, які виносились на обговорення. Зокрема, до законопроектів 7297 і 7297-1 “Про внесення змін до деяких законів України (щодо статутів територіальних громад), які мають забезпечити обов’язковість прийняття статутів територіальних громад та перенести на них регулювання процедур місцевої демократії. Зауваження та пропозиції експертів Асоціації в січні були передані у профільний комітет ВРУ.

Експерти Асоціації узяли участь у зустрічі робочої групи № 3 донорської коаліції з питань місцевої демократії, де узяли участь в обговоренні Концепції модернізації системи організаційно-правового забезпечення місцевої демократії в Україні. Були надані конкретні рекомендації щодо подальшого просування цього важливого базового документу на рівень нормативного акту за участі ІГС.

«Ми щиро вдячні ініціативі з розвитку аналітичних центрів за системну підтримку. І саме питання системності такої організаційної підтримки є досить рідкісним явищем для нашої країни та вкрай важливе для нас. Адже це саме той необхідний ресурс, що дозволяє працювати комплексно над аналітичним супроводом реформи місцевого самоврядування та дивитись стратегічно не тільки на розвиток організації, але і на допомогу органам влади та мешканцям нашої країни», – стверджує керівник аналітичного відділу Асоціації Андрій Крупник.

Організація продовжує активно працювати над розробкою адвокаційної стратегії на 2018-2020 роки.